OGŁOSZENIA PARAFIALNE ⛪

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ⛪

Zmartwychwstanie Pańskie 4 kwietnia 2021r.

Zgodnie z ostatnim zarządzeniem władz państwowych w uroczystościach religijnych może brać udział obecnie jedna osoba na 20 metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa.
W naszym kościele jednocześnie na nabożeństwie mogą przebywać maksymalnie 33 osoby, na głównym poziomie 15 osób, na chórze 3 a w dolnym kościele 15. (od 27.03.2021r.). Bardzo proszę, aby nie przekraczać obowiązujących limitów.
Pozostałych wiernych proszę o pozostanie na zewnątrz kościoła, z zachowaniem reżimów sanitarnych.

Informacje duszpasterskie

  1. Obchodzimy dziś największą Uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego stanowi centrum roku liturgicznego, jest punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 10.00 i 15.00. Dodatkowo Komunii św. udzielę o godz. 12.00 tym wszystkim, którzy korzystają z dyspensy i nie będą na Mszy w niedzielę, ale są w stanie łaski uświęcającej i chcieliby przyjąć Komunię św.
  2. Drodzy siostry i bracia! Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas wszystkich swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich potrzebnych łask. SZCZĘŚĆ BOŻE!
  3. Serdecznie dziękuję wszystkim parafiankom i parafianom, którzy czynnie włączyli się w obchód Wielkiego Tygodnia, wszystkie nabożeństwa, obsługiwali i zorganizowali procesję rezurekcyjną; Dziękuję Panom Szafarzom, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Scholii, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, p. Organiście Kościelnemu, sprzątającym, Grupie Dekoratorskiej, która przygotowała Ołtarze Ciemnicy, Grobu Pańskiego i dekoracje na Wielkanoc.
  4. Jutro – w drugi dzień świąt Msze Święte o godzinie 7.30 i 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Natomiast dodatkowo Komunii św. udzielę o godz. 12.00. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II.
  5. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień ,,Caritas”, a przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  7. Dziękujemy serdecznie rodzinom, które w Wielkim Tygodniu troszczyły się o naszą świątynię i za ofiarę 400 zł na kościół. Na najbliższy tydzień prosimy: P. Magdalenę Wąs i P. Paulinę Wojtas.
  8. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 7.30 będzie zmiana Tajemnic Różańcowych.

Intencje Mszy św. 05.04.2021 – 11.04.2021r.

Poniedziałek Wielkanocny 05.04.2021
Godz. 7.30 – Za Śp. + Henryka Wąs, od brata Czesława z rodziną.
Godz. 10.00 – Za Śp. ++ Anielę i Jana Wąs oraz wnuczkę Annę.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Annę Hebda, od bratanicy Moniki z rodziną. 22 Msza św. greg.

Wtorek 06.04.2021
Godz. 7.00 – Za Śp.+ Norberta Dominik, od sióstr Moniki, Wiktorii i Justyny.
w Tarnowie, Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Annę Hebda, od rodziny Gałków i Krakowskich. 23 Msza św. greg.

Środa 07.04.2021
Godz. 18.00 – Za Śp.+ Michała Gagatek w rocznicę śmierci.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Annę Hebda, od kuzynki Haliny Krakowskiej z rodziną. 24 Msza św. greg.

Czwartek 08.04.2021
Godz. 7.00 – Za Śp.+ Kazimierza Żółty, od Jana Żółty z rodziną.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Annę Hebda, od kuzynki Wiesławy z rodziną. 25 Msza św. greg.

Piątek 09.04.2021
Godz. 18.00 – Za Śp.++ Anielę i Jana Wąs w rocznicę śmierci Anieli.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Annę Hebda, od kuzyna Czesława z rodziną. 26 Msza św.greg.

Sobota 10.04.2021
Godz. 7.00 – O zdrowie dla Pawła.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Annę Hebda, od bratanicy Jolanty z rodziną. 27 Msza św. greg.

Niedziela 11.04.2021
Godz. 7.30 – Za Śp.++ Jakuba Dzięciołowskiego, Annę żonę i Marię córkę.
Godz. 10.00 – Za Parafian.
Godz. 15.00 – Msza św. dziękczynno – błagalna z okazji 80 rocznicy urodzin Zofii. W podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. Intencja od dzieci i wnuków.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Annę Hebda, od bratanicy Anety z rodziną. 28 Msza św. greg.