OGŁOSZENIA PARAFIALNE ⛪

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ⛪

III Niedziela Wielkanocy 18.04.2021r

Zgodnie z ostatnim zarządzeniem władz państwowych w uroczystościach religijnych może brać udział obecnie jedna osoba na 20 metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo
każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa.
W naszym kościele jednocześnie na nabożeństwie mogą przebywać maksymalnie 33 osoby, na głównym poziomie 15 osób, na chórze 3 a w dolnym kościele 15. (od 27.03.2021r.). Bardzo proszę, aby nie przekraczać obowiązujących limitów.
Pozostałych wiernych proszę o pozostanie na zewnątrz kościoła, z zachowaniem reżimów sanitarnych.

Informacje duszpasterskie

  1. Przeżywamy dziś III niedzielę Wielkanocy. Jest to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  2. W następną niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Powołania, a składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  3. W poniedziałek nowenna do św. Maksymiliana, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o stałych porach.
  4. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o porządek w naszej świątyni i za ofiarę 200 zł. na kościół, a na najbliższy tydzień prosimy P. Kingę Wąs i P. Edytę Chudoba.
  5. Zachęcam do nabywania aktualnego numeru ,,Gościa Niedzielnego”.
  6. W niedzielę 25 kwietnia w godz. 8.00 – 17.00. przy kościele św. Floriana w Uszwi odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz Tymka Węgrzyna – chłopczyka, który zaraz po urodzeniu będzie potrzebował kosztownej operacji ratującej mu życie. Mama nienarodzonego dziecka pochodzi z Uszwi, dlatego akcja została zorganizowana przez społeczność parafii z potrzeby serca. Na kiermaszu będzie można nabyć ciasta, zabawki, gadżety, domowe przetwory, tradycyjne wędliny z Błonia pod Tarnowem i rękodzieło. Na dzieci czeka niespodzianka. Organizatorzy serdecznie zapraszają i dziękuję za wsparcie tej akcji.
  7. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia ,,Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie: Sekretariat WTST, ul. Piłsudskiego 6, 33-100 Tarnów, tel. 146223331, wt.diecezja.tarnow.pl email: wteol@diecezja.tarnow.pl
  8. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna przeprowadzi zbiórkę na listę na ubezpieczenie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie składane na ten cel ofiary.

Intencje Mszy św. 19.04.2021 – 25.04.2021r.

Poniedziałek 19.04.2021
Godz. 18.00 – W podziękowaniu Matce Bożej i Panu Jezusowi za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla pewnej osoby.
w Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala od koleżanek i kolegów z klasy córki Joanny ze Szkoły Podstawowej. 2 Msza św. greg.

Wtorek 20.04.2021
Godz. 7.00 – Za Śp.++ Jana i Marię, Kazimierza, Genowefę i Kunegundę Żak w 6 rocznicę śmierci Genowefy.
w Tarnowie: Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala od koleżanek i kolegów z klasy córki Joanny ze Szkoły Podstawowej. 3 Msza św. greg.

Środa 21.04.2021
Godz. 18.00 – Za Śp.++ Stefanię i Stanisława Golec, Janinę Wiśniowską i Mariana Golec.
w Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala, od koleżanek i kolegów z klasy córki Joanny z Gimnazjum. 4 Msza św. greg.

Czwartek 22.04.2021
Godz. 7.00 – Za Śp. + Marię i Michała Mendel.
w Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala, od koleżanek i kolegów z klasy córki Joanny z Gimnazjum. 5 Msza św. greg.

Piątek 23.04.2021
Godz. 18.00 – Za Śp.++ Wiktorię i Piotra Koniarz.
W Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala, od koleżanek żony Zofii z Lewniowej i Złotej. 6 Msza św. greg.

Sobota 24.04.2021
Godz. 7.00 – Za Śp.+ Jana Rubacha od rodziny Chochlińskich z Rybnika..
W Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak – Za Śp. Czesława Kubala od koleżanek żony Zofii z Lewniowej i Złotej. 7 Msza św. greg.

Niedziela 25.04.2021
Godz. 7.30 – Za Parafian.
Godz. 10.00 – Msza św. dziękczynno – błagalna w 40 rocznicę ślubu Czesławy i Mariana. W podziękowaniu za otrzymane faski oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej na kolejne lata małżeńskiego życia. Intencja od dzieci i wnuków.
Godz. 15.00 – Za Śp.++ Genowefę i Józefa Wątor i ich dzieci oraz Marię i Józefa Gnela.
w Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak – Za Śp. + Czesława Kubala od Anny i Krzysztofa Pławeckich. 8 Msza św. greg.

Zapowiedzi Przedślubne ?

Sakramentalny Związek Małżeński mają zamiar zawrzeć:

3/2021
Szczepan, Paweł (2im) Świerczek, zamieszkały w Domosławicach;
oraz
Agnieszka Serafin, zamieszkała w Lewniowej.

———-
4/2021
Kamil, Łukasz (2im) Stanuszek, zamieszkały w Lewniowej;
oraz
Małgorzata, Maria (2im) Pająk, zamieszkała w Drwini.

———-
5/2021
Kamil, Jakub (2im) Serafin, zamieszkały w Lewniowej;
oraz
Anna, Danuta (2im) Tobiasz, zamieszkała w Gosprzydowej


Jeśli ktoś zna przeszkody uniemożliwiające zawarcie Sakramentu Małżeństwa przez w/w Osoby jest zobowiązany w sumieniu do zgłoszenia tego faktu do Urzędu Parafialnego