OGŁOSZENIA PARAFIALNE ⛪

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ⛪

IV Niedziela Wielkanocy 25.04.2021r

Zgodnie z ostatnim zarządzeniem władz państwowych w uroczystościach religijnych może brać udział obecnie jedna osoba na 20 metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa.
W naszym kościele jednocześnie na nabożeństwie mogą przebywać maksymalnie 33 osoby, na głównym poziomie 15 osób, na chórze 3 a w dolnym kościele 15. (od 27.03.2021r.). Bardzo proszę, aby nie przekraczać obowiązujących limitów.
Pozostałych wiernych proszę o pozostanie na zewnątrz kościoła, z zachowaniem reżimów sanitarnych.

Informacje duszpasterskie

  1. Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. To „Światowy Dzień Modlitw o Powołania”. Módlmy się zatem o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi i dla całego Kościoła. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie WSD w Tarnowie. Dziś także kolejna niedziela synodalna.
  2. Rada Parafialna przeprowadza dziś zbiórkę na listę na ubezpieczenie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie składane na ten cel ofiary.
  3. W czwartek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, a także rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, bp. i męczennika, patrona naszej diecezji.
  4. Za tydzień 2 maja o godz. 10.00, będziemy przeżywać w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. Bardzo proszę aby na tę Mszę św. pierwszokomunijną nie wchodzić do kościoła. W związku z obowiązującym reżimami sanitarnymi w kościele mogą być jedynie dzieci i ich rodzice, pozostałych uczestników uroczystości proszę aby pozostali na zewnątrz kościoła. Parafian nie związanych z rodzinami dzieci I komunijnych proszę aby przyszli na Mszę św. w sobotę na godz. 18.00, będzie to już Msza św. niedzielna albo w niedzielę na godz. godz. 7.30 lub 15.00.
  5. Spowiedź dla dzieci I komunijnych i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 11.30. Będzie spowiadało kilku kapłanów. W związku z przypadającym w poniedziałek, 3 maja odpustem, ku czci Patronki naszej Parafii Matki Boskiej Królowej Polski zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tym dniu, także wszystkich pozostałych parafian. W sobotę o godz. 17.30 rozpoczniemy także nabożeństwa majowe.
  6. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o porządek w naszym kościele, a na najbliższy tydzień prosimy rodziców dzieci I komunijnych.
  7. Zachęcam do nabywania aktualnego numeru „Gościa Niedzielnego” a dzieciom polecam już majowy numer ,,Małego Gościa Niedzielnego”.

Intencje Mszy św. 26.04.2021 – 02.05.2021r.

Poniedziałek 26.04.2021
Godz. 18.00 – Za Śp.+ Annę Duda.
w Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala od cioci Marysi z rodziną z Krakowa. 9 Msza św. greg.

Wtorek 27.04.2021
Godz. 7.00 – Za Śp.++ Karola i Stefanie Kornas i syna Eugeniusza.
w Tarnowie: Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala od koleżanek i kolegów z klasy syna Andrzeja ze Szkoły Podstawowej. 10 Msza św. greg.

Środa 28.04.2021
Godz. 18.00 – Za Śp.++ Marię i Jacentego Jarosińskich i ich dzieci, Józefa, Stanisławę, Emilie, Władysława i Stefana.
w Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala, od koleżanek i kolegów z klasy syna Andrzeja z Gimnazjum. 11 Msza św. greg.

Czwartek 29.04.2021
Godz. 7.00 – łaskę zdrowia dla pewnej osoby.
w Tarnowie: Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala, od koleżanek i kolegów z klasy syna Andrzeja z Gimnazjum. 12 Msza św. greg.

Piątek 30.04.2021
Godz. 18.00 – Za Śp.+ Sfietłanę Sorota – Bodurka, w 2 rocznicę śmierci.
w Tarnowie: Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala, od Czesławy i Stanisława Hebda. 13 Msza św. greg.

Sobota 01.05.2021
Godz. 18.00 – Msza św. dziękczynno-błagalna z Róży P. Janiny Tekiela. W podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o zachowanie członkin Róży i całej Parafii od nieszczęść, huraganów, kataklizmów, klęsk żywiołowych i pandemii koronawirusa.
w Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala od koleżanek i kolegów syna Piotra ze Szkoły Podstawowej. 14 Msza św. greg.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Józefa Kornas; od kolegi Kazimierza Musiał ze Złotej. 1 Msza św. greg.

Niedziela 02.05.2021
Godz. 7.30 – Za Śp.++ Józefa i Agnieszkę Figiel, ich dzieci i rodziców.
Godz. 10.00 – Msza św. w intencji Dzieci przystępujących do I Komunii św. W podziękowaniu za dar Eucharystii i otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki w całym życiu.
Godz. 15.00 – Za Parafian.
w Tarnowie: Ks. Ryszard Nowak – Za Śp.+ Czesława Kubala, od rodziny Trepów. 15 Msza św. greg.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Józefa Kornas; od siostrzeńca Józefa Figiel ze Złotej. 2 Msza św. greg.

Zapowiedzi Przedślubne ?

Sakramentalny Związek Małżeński mają zamiar zawrzeć:

3/2021
Szczepan, Paweł (2im) Świerczek, zamieszkały w Domosławicach;
oraz
Agnieszka Serafin, zamieszkała w Lewniowej.

4/2021
Kamil, Łukasz (2im) Stanuszek, zamieszkały w Lewniowej;
oraz
Małgorzata, Maria (2im) Pająk, zamieszkała w Drwini.

5/2021
Kamil, Jakub (2im) Serafin, zamieszkały w Lewniowej;
oraz
Anna, Danuta (2im) Tobiasz, zamieszkała w Gosprzydowej

Jeśli ktoś zna przeszkody uniemożliwiające zawarcie Sakramentu Małżeństwa przez w/w Osoby jest zobowiązany w sumieniu do zgłoszenia tego faktu do Urzędu Parafialnego