OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII Niedziela Zwykła 21 czerwca 2020 roku

Informacje duszpasterskie:

  1. Przeżywamy XI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś w Starym Sączu
    odbywa się Diecezjalne Święto Rodziny. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  2. Trwa miesiąc czerwiec, dlatego zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św., w piątek po Koronce do Miłosierdzia Bożego a w niedziele o godz. 14.45.
  3. W środę będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa.
  4. W najbliższy piątek o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli.
  5. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o naszą świątynię, a na najbliższy tydzień prosimy P. Lucynę Nowakowską i P. Urszulę Myszka.
  6. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna przeprowadzi zbiórkę na listę na cele inwestycyjne w Parafii. Bóg zapłać za wszelkie składane na ten cel ofiary. W lipcu i sierpniu zbiórek na listę nie będzie.
  7. Zachęcam do nabywania aktualnego wydania „Gościa Niedzielnego”.

Intencje Mszy św. 22.06.2020 – 28.06.2020

Poniedziałek 22.06.2020
Godz. 18.00 – Za Sp.++ Elżbietę i Janinę Myszka.

W Tarnowie; Ks. Robert Kantor- Za Śp.+ Kazimierza Kornaś; od właścicielki, koleżanek i kolegów z firmy TRANS – BET. 8 Msza św. greg.

Wtorek 23.06.2020
Godz. 7.00 – Za Sp. ++ Jana i Marię Ż~k, Kunegundę, Genowefę i Kazimierza Żak.

W Tarnowie; Ks. Robert Kantor-Za Sp.+ Kazimierza Kornaś; od właścicielki, koleżanek i kolegów z firmy TRANS – BET. 9 Msza św. greg.

Środa 24.06.2020
Godz. 18.00 – Za Sp.++ Michała i Marię Mendel i ich rodziców.

W Tarnowie; Ks. Robert Kantor- Za Śp.+ Kazimierza Kornaś; od właścicielki , koleżanek i kolegów z firmy TRANS – BET. 10 Msza św. greg.

Czwartek 25.06.2020
Godz. 7.00 – Za Sp.+ Józefa Żak w 9 dzień po śmierci.

W Tarnowie; Ks. Robert Kantor- Za Śp.+ Kazimierza Kornaś; od właścicielki, koleżanek i kolegów z firmy TRANS – BET. 11 Msza św. greg.

Piątek 26.06.2020
Godz. 10.00 – Msza dziękczynno-błagalna. W podziękowaniu Panu Bogu za otrzymane dary i łaski przez klasę VIII i całą społeczność szkolną w kończącym się roku szkolnym i z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo na czas wakacyjnego wypoczynku. Intencja od uczniów kl. VIII z rodzicami i wychowawczynią.

Godz. 18.00 – Za Śp.++ Janinę i Ludwika Cieśla w 18 rocznicę śmierci Janiny.

W Tarnowie; Ks. Robert Kantor-Za Śp.+ Kazimierza Kornaś ; od kolegi Kazimierza Żółty. 12 Msza św. greg.

Sobota 27.06.2020
Godz. 7.00 – Za Śp.+ Władysława Nowaka z okazji Imienin; od syna Pawła.
W Tarnowie; Ks. Robert Kantor-Za Sp.+ Kazimierza Kornaś; od Anny i Marcina Szafrańskich z dziećmi. 13 Msza św. greg.

Niedziela 28.06.2020
Godz. 7.30 – Msza św. dziękczynno-błagalna w 18 rocznicę urodzin Oliwii. W podziękowaniu za dar życia i otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha św. w dorosłym życiu.

Godz. 10.00 – Msza św. w intencji Klasy IV, która w tym roku obchodziła 1 rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. O Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dzieci oraz ich rodziców.

Godz. 15.00 – Msza św. dziękczynna – błagalna w 25 rocznicę ślubu Ireny i Andrzeja. Z . podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo , zdrowie i opiekę Matki Bożej na dalsze lata wspólnego życia dla całej rodziny.

W Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp.+ Kazimierza Kornaś; od Anny i Marcina Szafrańskich z dziećmi. 14 Msza św. greg.

Zapowiedzi Przedślubne

Sakramentalny Związek Małżeński mają zamiar zawrzeć:

Krystian Świerczek, zamieszkały w Lewniowej;
oraz
Klaudia, Maria (2 im) Potoczek, zamieszkała w Tworkowej.

Jeśli ktoś zna przeszkody uniemożliwiające zawarcie Sakramentu Małżeństwa przez w/w Osoby jest zobowiązany w sumieniu do zgłoszenia tego faktu do Urzędu Parafialnego.

%d bloggers like this: