OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocy 26.04.2020r

Informacje duszpasterskie

1. Przeżywamy dziś już III niedzielę Wielkanocy. Jest to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam wszystkich do czytania i rozważania Pisma św., zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii kiedy więcej czasu spędzamy w domach. Dziś także obchodzimy niedzielę modlitw za kierowców.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca maja. Okazja do spowiedzi z racji I Piątku a także i Odpustu będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Z uwagi na obowiązujące przepisy w najbliższy piątek nie będzie wyjazdu do chorych.

3. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj -miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe z Litanią loretańską będą codziennie na zakończenie adoracji o godz. 18.00, a w Odpust i niedziele o godz. 14.30. W obecnej sytuacji starajmy się odmawiać nabożeństwo majowe z rodziną w domu, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy, a przede wszystkim ustanie pandemii koronawirusa.

4. W sobotę 2 maja będziemy przeżywać w naszej parafii przeniesioną z 3 maja Uroczystość Odpustową ku czci NMP Królowej Polski i Patronki naszej Parafii. Przeniesienie Uroczystości jest spowodowane tym, że niedziele wielkanocne nie dopuszczają żadnych innych uroczystości które wg kalendarza wypadałyby właśnie w niedzielę. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.30, 11.00 i o godz. 15.00. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 14.30. Z uwagi na ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w kościele, uroczystość nasza będzie miała bardzo skromny charakter. Nie przyjedzie Ks. Michał Ciemięga, który głosił nam misje a który był zaproszony, nie będzie także procesji

5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o naszą świątynię, a na najbliższy tydzień prosimy P. Marię Rzepa, P. Magdalenę Wiśniewską i P. Agatę Cieśla.

6. Zachęcam do nabywania aktualnego numeru „Gościa Niedzielnego” a dzieciom polecam już majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

7. W następną niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Intencie Mszy św. 27.04.2020-03.05.2020

Poniedziałek 27.04.2020 Godz:. 18.00 -Za Śp.+ Stanisławę Mędrek, od syna Stanisława z żoną. W Tarnowie Ks. Robert Kantor -Za Sp,+ Marię Jarzębiak -od sąsiadów Figlów. 26 Msza św. greg. W Tarnowie, Ks. Ryszard Nowak-Za Sp.+ Floriana Gorak-od Bogumiły Sacha z rodziną. 9 Msza św. greg.

Wtorek 28.04.2020 Godz. 7.00 -Za Śp.+ Beatę Tomaszkiewicz, od sąsiadów Żaków. W Tarnowie; Ks. Robert Kantor -Za Śp.+ Marię Jarzębak -od Barbary i Andrzeja Figiel z rodziną. 27 Msza sw. greg. W Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak -Za Śp.+ Floriana Górak -od rodziny Pajorów z Tworkowej. lO Msza SW. greg.

Środa 29.04.2020 Godz. 18.00 -Za Śp.++ Stefanię i Aleksandra Prus i syna Kazimierza. W Tarnowie; Ks. Robert Kantor -Za Śp.+ Marię Jarzębak -od sąsiadów Zuchowiczów. 28 Msza św. greg. W Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak-Za Śp.+ Floriana Górak -od Pawła Pajora z Tworkowej. 11 Msza św. greg.

Czwartek 30.04.2020 Godz. 18.00 -Msza św. dziękczynna -błagalna w 15 rocznicę ślubu Kingi i Dariusza. W podziękowaniu za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej na kolejne lata małżeńskiego życia. W Tarnowie; Ks. Robert Kantor-Za Śp.+ Marię Jarzębak -od Janiny Kulas. 29 Msza św. greg. W Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak -Za Śp.+ Floriana Górak -od Danuty Koczwara z Tworkowej. 12 Msza św. greg.

Piątek 01.05.2020 Godz. 18.00-Msza św. dziękczynno -błagalna z okazji 60 rocznicy urodzin Stanisława Kraj. W podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz szczęśliwe zdanie matury có;ki Magdaleny. w Tarnowie; Ks. Robert Kantor -Za Sp.+ Marię Jarzębak -od członkiń Róży Janiny Tekiela. 30 Msza św. W Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak-Za Śp.+ Floriana Górak -od rodziny Pałaszów z Tworkowej. 13 Msza św. greg.

Sobota 02.05.2020 -Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Boskie i Królowe i Polski Godz. 7.30-Za Śp.++ Franciszka Koniarz i jego rodziców Marię i Józefa oraz Jadwigę Chochlińską. Intencja od żony z rodziną. Godz. 10.00 -Za Parafian Godz. 15.00 -Za Śp.+ Edwarda Tekiela w 10 rocznicę śmierci. . . , W Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak-Za Sp.+ Floriana Górak. 14 Msza sw. greg.

Niedziela 03.05.2020 Godz. 7.30-Za Parafian. Godz. 10.00-Za Śp.+ Stanisława Kraj z okazji Imienin. . Godz. 15.00 -Za Śp.++ Mańę i Kazimierza Kraj z okazji Imienin Ma~!,. od syna z rodzmą. in 15 W Tarnowie; Ks. Ryszard Nowak-Za Śp.+ Floriana Górak -od Mam i Stanisława Gnyla z rodzą. Msza św. greg.

%d bloggers like this: