OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

08.11.2020 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela miesiąca listopada. Jak co roku w tym dniu solidaryzujemy się z kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną i możemy swobodnie wyznawać naszą wiarę w boga. Nie możemy jednak zapominać o tym, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Każdego dnia wielu prześladowanych wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich daje piękne świadectwo swej wiary aż do oddania swojego życia. Módlmy się dziś o siłę i wytrwałość dla wszystkich prześladowanych członków Kościoła. Po mszach św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć prześladowane wspólnoty Kościoła.
 2. Po Mszy św. o godzinie 7.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy przeżywać:
  – jutro święto poświęcenia Bazyliki Loterańskiej;
  – we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  – w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa – Suma Odpustowa w Gnojniku o godz. 11,00;
  – w czwartek wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz.;
  – w piątek, pierwszych polskich męczenników: św.: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i kolejne rocznice małżeńskie składamy najserdeczniejsze życzenia; wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa.
 5. W środę w naszej Ojczyźnie będziemy przeżywać 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na obecną sytuację i niewielką liczbę wiernych mogących gromadzić się na nabożeństwach w naszym kościele nie będzie w środę Mszy św. za Ojczyznę. Naszą Ojczyznę polecajmy Dobremu Bogu w naszych osobistych modlitwach.
 6. Serdecznie dziękuje rodzinom, które w tym tygodniu troszczyły się o naszą świątynię, a na najbliższy tydzień proszę P. Marię Kupiec i P. Irenę Kupiec.
 7. Zachęcam do nabywania aktualnego wydania „Gościa Niedzielnego”.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, oraz Il Światowy Dzień Ubogich.
 9. W tym roku z uwagi na pandemię nie będzie przeprowadzanej w całej Diecezji przez Caritas akcji rozprowadzania chlebków miłosierdzia.

INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedzialek 09.11.2020
Godz. 17.00
– Za śp. + Andrzeja Karczewskiego.
W Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za śp. + Norberta Dominik; od uczniów klasy VII wraz z z rodzicami i wychowawczynią. 8 Msza św. greg.

Wtorek 10.11.2020
Godz. 7.00 – Za śp. ++ Józefa i Agnieszkę Figiel, ich rodziców i synów.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za śp. Norberta Dominik; od rodziców uczniów III Szkoły Branżowej I stopnia w Czchowie. 9 Msza św. greg.

Środa 11.11.2020
Godz. 17.00 – Za śp. + Kazimierza żółty w 30 dzień po śmierci, od córki Anny z rodziną.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za śp. + Norberta Dominik od koleżanek i kolegów siostry Wiktorii ze SP w Lewniowej wraz z rodzicami. 10 Msza św. greg.

Czwartek 12.11.2020
Godz. 7.00
– Za śp. + Stanisławę Mędrek w 1 rocznicę śmierci, od syna Józefa z żoną.
W Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za śp. + Norberta Dominik; od koleżanek i kolegów z SP i Gimnazjum w Lewniowej wraz z wychowawczyniami i rodzicami z rocznika Norberta. 11 Msza św. greg.

Piątek 13.11.2020
Godz. 17.00
– Za śp. ++ Józefa i Marię Kubala.
w Tarnowie; Ks. Robert Kantor – Za Śp. + Norberta Dominik; od koleżanek i kolegów z SP i Gimnazjum w Lewniowej wraz z wychowawczyniami i rodzicami z rocznika Norberta. 12 Msza św. greg.

Sobota 14.11.2020
Godz. 7.00
– Za Parafian.
w Tarnowie; Ks.Robert Kantor – Za śp. – Norberta Dominik; od koleżanek i kolegów z SP i Gimnazjum w Lewniowej wraz z wychowawczyniami i rodzicami z rocznika Norberta. 13 Msza św.greg.

Niedziela 15.11.2020
Godz. 7.30
– Msza św. dziękczynno – błagalna w 40 rocznicę ślubu Janiny i Wojciecha. W podziękowaniu za otrzymane laski oraz z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata małżeńskiego
życia, Intencja od dzieci z rodzinami.
Godz. 10.00 – Za śp. ++ Jana i Stefanię Tekiela.
Godz. 15.00 – Msza św. dziękczynno-błagalna w 18 rocznicę urodzin Bartłomieja. W podziękowaniu za dar życia i otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo opiekę Matki Bożej i Dary Ducha św, w dorosłym życiu.
w Tarnowie, Ks. Robert Kantor-Za Sp + Norberta Dominik; od koleżanek i kolegów SPI Gimnazjum w Lewniowej wraz z wychowawczyniami i rodzicami z rocznika Norberta. 14 Msza św. greg.

%d bloggers like this: