OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

Informacje Duszpasterskie

 1. Przeżywamy dziś XXV niedzielę zwykłą w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św., zbierane są do puszek ofiary na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Za tydzień będziemy obchodzić kolejną niedzielę synodalną, oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa.
 3. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy obchodzić;
  – w poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła,
  – w środę wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i kolejne rocznice małżeńskie składamy najserdeczniejsze życzenia; wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa.
 5. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o naszą świątynię; a na najbliższy tydzień prosimy P. Władysławę Toroń i P. Annę Toroń.
 6. Zbiórka ministrantów jutro o godz. 17.00, spotkanie DSM będzie w środę o godz. 17.00, a próba Scholii będzie w piątek po Mszy św.
 7. Zachęcam do nabywania aktualnego numeru tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”, są również do nabycia kalendarze na przyszły rok z Papieżem Franciszkiem w cenie 7 zł. i wieńcami dożynkowymi w cenie 6 zł.
 8. W przyszłą niedzielę, ostatnią miesiąca września Rada Parafialna przeprowadzi zbiórkę na listę na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Przy okazji będzie można podpisać się na liście obywateli, którzy udzielają poparcia projektowi ustawy zakazującej marszów LGBT na ulicach polskich miast. Aby podpis był ważny potrzebny jest numer pesel.
 9. Obecną sytuację pandemii koronawirusa wszyscy odbieramy jako czas wielkiej niepewności i próby naszej wiary. Wkrótce miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Zachęcając do modlitwy różańcowej parafialny oddział Caritas proponuje zakup różańca oraz książeczek z rozważaniami różańcowymi kardynała Stefana Wyszyńskiego, które będą wystawione na stoliku Caritas. Naszą ofiarą i modlitwą wspomożemy osoby chore i samotne w Parafii.

Intencje Mszy św. 21.09.2020 – 27.09.2020r.

Poniedziałek 21.09.2020r.
Godz. 18.00
– Za Śp. ++ Kazimierza Zając i jego rodziców.

Wtorek 22.09.2020r.
Godz. 7.00 – Za Śp.+ Norberta Dominik, od rodziców i rodzeństwa w 30 dzień po śmierci.

Środa 23.09.2020r.
Godz. 18.00 – Za Śp.+ Beatę Wiśniowską.

Czwartek 24.09.2020r.
Godz. 7.00 – Za Parafian.

Piątek 25.09.2020r.
Godz. 18.00 – Msza św. dziękczynno-błagalna w 1 rocznicę ślubu Natalii i Dominika. W podziękowaniu za otrzymane łaski oraz z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata małżeńskiego życia. Intencja od rodziców.
W Tarnowie; Ks. Piotr Pawlina – Za Śp.+ Józefa Żak; od wnuka Dominika z żoną. 1 Msza św. greg.

Sobota 26.09.2020r.
Godz. 7.00
– Za Śp.+ Aleksandra Oleksy.
W Tarnowie; Ks. Piotr Pawlina – Za Śp. + Józefa Żak; od wnuka Kamila. 2 Msza św. greg.

Niedziela 27.09.2020r.
Godz. 7.30 – Za Śp.+ Kazimierza Karwala, od żony w 30 dzień po śmierci.
Godz. 10.00 – Za Śp.+ Monikę Gnyla, z okazji urodzin.
Godz. 15.00 – Msza św. dziękczynno-błagalna w 11 rocznicę ślubu Gabrieli i Jacka. W podziękowaniu za otrzymane łaski oraz z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata małżeńskiego życia.
W Tarnowie; Ks. Piotr Pawlina – Za Śp.+ Józefa żak; od sąsiadów Danuty i Tadeusza Kornaś. 3 Msza św. greg.

%d bloggers like this: