Sport

LUDOWY KLUB SPORTOWY „ORZEŁ” LEWNIOWA
Data założenia klubu: 01.12.2010 rok
Data uchwalenia statutu: 26.02.2011 rok
Data rejestracji: 23.03.2011 rok
Komitet założycielski klubu:
1. Artur Seniuk
2. Andrzej Zelek
3. Mieczysław Rabijasz

Zarząd Klubu:
1. Artur Seniuk – Prezes Zarządu
2. Henryk Kornaś – Wiceprezes Zarządu
3. Stanisław Brzęk – Sekretarz
4. Michał Tontor – Skarbnik
5. Rafał Chudoba – Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna:
1. Mieczysław Rabijasz – Przewodniczący
2. Dawid Seniuk – Członek
3. Łukasz Rabijasz – Członek

Sekcje sportowe:
Drużyna piłkarska – Trampkarze
Drużna piłkarska – Juniorzy

Sztab szkoleniowy:
1. Rafał Chudoba – Licencja trenerska UEFA-C
2. Artur Seniuk

Licencjonowany ratownik medyczny:
1. Michał Tontor
Nasi sponsorzy:
1. Firma AUTO ZELEK – Blacharstwo i Lakiernictwo
Lewniowa 141, 32-864 Gnojnik
2. Hurtownia Artykułów Spożywczych Grzegorz Wrona
3. INOX STEEL S.C. Mariusz Gagatek & Sylwester Stelmach
Lewniowa 138, 32-864 Gnojnik

W wyniku działalności samorządowej Pana Wojciecha Rzepy na stanowisku Wójta Gminy Gnojnik w latach 2007 – 2010 przeprowadzono modernizację stadionu sportowego w Lewniowej. Pozyskano na ten cel środki z UE w ramach wparcia finansowego. Wykonano szereg prac czego skutkiem powstał piękny stadion piłkarski, który uroczyście oddano w październiku 2010 roku. W wyniku inicjatyw społecznych podjęto decyzję o powołaniu do życia nowego klubu sportowego działającego w charakterze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju sportowego wśród najmłodszego pokolenia naszej społeczności. Zebrał się komitet założycielski, który przyjął na siebie obowiązek i odpowiedzialność do powstania nowej struktury, w ramach obowiązujących przepisów. Przygotowano stosowną wymaganą prawem dokumentację, powołano struktury klubu, utworzono sekcje piłkarską w oparciu o roczniki od 1997 roku do 2000 roku. Został opracowany herb klubu oraz przyjęto barwy klubowe w kolorach biało-czerwono-niebieskich. Drużyny piłkarskie zostały zgłoszone do rozgrywek w ramach struktur PZPN organizowanych przez Brzeski Podokręg Piłki Nożnej w 2011 roku. W latach 2011 a 2015 przeszkolonych zostało prawie 60 zawodników piłki nożnej, którzy w minionym czasie pokazali wielką wolę zaprezentowania się w życiu sportowym powiatu Brzeskiego. Osiągniecia sportowe przeszły nasze najśmielsze oczekiwania a nasza młodzież pokazała wielokrotnie wielkie serce i charakter godny do naśladowania przez innych.
W 2013 roku sięgnęliśmy po wicemistrzostwo ligowe w drużynach młodzieżowych, zdobywaliśmy trofea na różnych turniejach, spartakiadach i innych organizowanych zawodach piłkarskich. Nasza młodzież w ramach swojej historii ma już wypracowaną markę zarówno wśród rówieśników jak i działaczy sportowych powiatu Brzeskiego. W ostatnim czasie dołączyły nowe roczniki 2001 – 2004 mamy nadzieję, że nie zabraknie nowym adeptom tej samej silnej woli do kontynuowania dobrej passy starszych kolegów. Należy tu wyróżnić wszystkich piłkarzy ale wśród nich są nasze Lewniowskie perły: Jarosław Łach, Bartłomiej Merecik, bracia Tomasz i Mirosław Gawęccy, Konrad Stanuszek, Jakub Moszczyński, bracia Kamil i Tomasz Konstanty, bracia Wiktor i Wojciech Konstanty, Damian Daniec, Przemysław Hudy, Arkadiusz Pasek, Dawid Bereta, bracia Kamil Piotr i Tomasz Chudoba, Dawid Cecuga i wielu innych.
Serdeczne podziękowania należą się naszym sponsorom Panu Andrzejowi Zelkowi za wieloletnie wspieranie naszej działalności za okazane dobre serce i życzliwość. Panu Grzegorzowi Wronie za wsparcie i pomoc logistyczną dla naszych drużyn.
Radzie sołeckiej za okazane zrozumienie i przekazywanie możliwych środków z budżetu wiejskiego na nasze statutowe działanie. Panu sołtysowi Henrykowi Niedziocha i społeczeństwu za podjęcie stosownej uchwały na zakup traktorka do koszenia, który aktualnie doskonale się sprawdza przy utrzymaniu murawy.
Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Stanuszkowi za owocną współpracę na arenie sportowej jak również udostępnianie hali sportowej w okresie jesienno-zimowym.
Serdeczne podziękowania byłemu naszemu Wójtowi Wojciechowi Rzepie oraz całej Radzie Gminy za podjęcie działań mających na celu zmodernizowanie obiektu sportowego w Lewniowej, które będą skutkować pozytywnie na wiele długich lat.
Naszym kolegom z poprzedniego klubu LKS Lewniowianka, Zarządowi i piłkarzom składamy serdeczne podziękowania za działalność sportową w minionych latach do których nasz klub LKS”ORZEŁ” Lewniowa historycznie nawiązuje.
Dziękujemy naszym mieszkańcom wsi Lewniowa za serdeczne kibicowanie w trakcie sezonu ligowego.
Dziękuję Zarządowi Klubu LKS”ORZEŁ Lewniowa za ostatnie 5 lat ciężkiej pracy zwłaszcza Panu Henrykowi Kornasiowi za dyspozycyjność i pracowitość w Zarządzie Klubu.
Życzę wszystkim mieszkańcom wielu owocnych sukcesów w życiu zawodowym jak również osobistym, bądźcie z nami sportowcami na złe i na dobre.

Prezes Zarządu

Artur Seniuk

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: